Aktuality

Legislativa a Standardy eHealth v ČR - novinky

Dne 16. září 2018 jsem přednesl na Sympoziu klinické biochemie FONS 2018 v Pardubicích příspěvek "Datové standardy a rozvoj jejich využití v e-Health ČR". Představil jsem zde aktuální podobu legislativní přípravy zakotvení standardizace elektronického zdravotnictví v zákoně o elektronickém zdravotnictví, jehož věcný záměr budeme za několik měsíců předkládat vládě.

Pokud Vás zajímá problematika standardizace eHealth v klinických laboratořích, dovoluji si doporučit prezentace na celé sekci eHealth uvedeného Sympozia, jsou zde např. i zajímavé zkušenosti ze Slovenska, mj. z přechodu na LOINC.

V souvislosti se zpracováním Národního katalogu standardů elektronického zdravotnictví a Národního standardizačního rámce elektronického zdravotnictví (National eHealth interoperability framework) obnovujeme po dvou letech činnost pracovní skupiny, která se problematice, nyní již dlouhodobě, bude věnovat v rámci Národního centra elektronického zdravotnictví.

Mále-li zájem se k našemu úsilí připojit, dejte o sobě prosím vědět na nsez@mzcr.cz.

Martin Zeman

Aktuality

Setkání NCeZ s organizacemi podílejícími se na tvorbě a správě standardů elektronického zdravotnictví

20.11.2018

Ministerstvo zdravotnictví České republiky - Národní centrum elektronického zdravotnictví uspořádalo 19.11.2018 "Setkání s organizacemi podílejícími se na tvorbě a správě standardů elektronického zdravotnictví a s dodavateli informačních technologií".

Podrobnosti

Podporujeme založení národní iniciativy organizace IHE-Europe

17.10.2018

Ministerstvo zdravotnictví podpořilo aktivitu některých účastníků sektoru elektronizace zdravotnictví spočívající v založení národní iniciativy organizace IHE-Europe.

Podrobnosti

Setkání k aktuálním projektům a záměrům v oblasti eHealth

15.10.2018

Dne 12. října 2018 uspořádalo Ministerstvo zdravotnictví České republiky setkání se zástupci nemocničního sektoru, na kterém byl představeny aktuální projekty a záměry v oblasti elektronizace zdravotnictví ...

Podrobnosti

Mapa webu

Kontakty

Ministerstvo zdravotnictví
Palackého nám. 4
128 01 Praha 2

+420 224 971 111

+420 224 971 111

Odběr novinek

Pokud si přejete dostávat informace o novinkách, napište nám prosím svoji adresu.